Harry Potter

>>Harry Potter VII.

Co odhalila J.K.R.?

pokračujte dále ...

Joanne Rowlingová odhalila plány, co chce provést v posledním dílu ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Nejméně dvě postavy zemřou. Kdo to bude, však zůstává tajemstvím.

Britská spisovatelka již dříve prohlásila, že závěrečnou kapitolu sedmé knihy už má dlouho napsanou. Původně prý počítala s tím, že závěr ságy bude krvavější, zemřít měly hned postavy tři.

"Jednu postavu jsem omilostnila, ale musím přiznat, že zemřou dvě (postavy), u nichž jsem to neměla původně v úmyslu," řekla Rowlingová. Víc prozradit odmítla, prohlásila, že nechce být již nyní terčem nenávistných útoků fanoušků.

Rowlingová v rozhovoru pro televizní stanici Channel 4 rovněž podotkla, že chápe touhu spisovatelů zabít hlavního hrdinu úspěšné řady.

"Nikdy mne nelákalo ho (Harryho) nechat zemřít před koncem sedmého dílu, protože jsem od začátku plánovala sedm knih, a to také chci splnit," řekla spisovatelka.

Je možné, že tou třetí postavou, která měla podle plánů spisovatelky zemřít, mohl být právě Harry Potter. Naznačují to i další výroky Rowlingové z již zmiňovaného rozhovoru.

"Dokážu zcela pochopit autora, který si řekne: Zabiju ho, poněvadž pak nebude moci vzniknout žádné pokračování z pera jiného autora. Takhle to skončí a po mé smrti nebude moci nikdo hrdinu znovu oživit," říká.

,,některé postavy chci, ale i musím do příběhu vrátit".,,Přibudou i nové velmi zajímavé, které zapletou velmi dějem",,Jak už sem mnohokrát říkala zaručeně zemřout dva lidé ".
,,V knize už mám velmi rozmanité osoby, kterých si cením.Objeví se v nich i jedna osoba která byla i v prvním díle, ale nebyla doceněná, proto jsem se rozhodla ji do příběhu také zamotat"odpověděla JKR při otázce jaké nové osoby se v knize objevý. Kdo zemře:,,Zemře mnoho lidí, protože sedmá kniha je o válce dobrých a špatných kouzelníků.Zaručeně zemře nějaká"hlavnější"postava." Co lze očekávat od sedmého dílu:,,No zaručeně můžete očekávat bujnou fantazii,např:.,že se k Hagridovi se opět vrátí podivní tvorové" na závěr kdo bude ředitelem školy:,,tak to si musíte přečíst šestý díl tam to z toho vyplývá" rozhovor by měl být co nejdříve uveřejněn na ofici.str.JKR.

Jednačtyřicetiletá milionářka na svých stránkách podpořila teorie, že mladého čaroděje čeká ošemetný konec.

Čtyřicetiletá Rowlingová napsala první dobrodružství Harryho Pottera jako nezaměstnaná svobodná matka, postupně se z ní však stala jedna z nejbohatších spisovatelek historie s odhadovaným osobním jměním ve výši přes miliardu dolarů. Knížek Harryho Pottera se ve světě prodalo už na 300 milionů.

Žádné komentáře
 
>